Dzień Mężczyzn

10 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Z tej okazji pragniemy przekazać Pracownikom, Uczestnikom oraz Mieszkańcom Dąbrowy Górniczej gorące życzenia. Spełnienia marzeń, pomyślności i samych sukcesów. Niech uśmiech rozpromienia Wasze twarze każdego dnia, a życiowa mądrość przynosi siłę do działania, oraz otwartość i ufność pomocne w radzeniu sobie z trudnościami.

Święto to nie jest równie popularne co poprzedzający je Dzień Kobiet, nie mniej, warto pochylić się nad jego historią. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest w ponad 80 krajach na świecie w terminie 19 listopada, w Polsce przypada on na marcową datę, co wiąże się z obchodzonym w Kościele Katolickim wspomnieniem Czterdziestu Męczenników z Sebasty. Idea tego dnia poświęcona jest zwróceniu uwagi na walkę z tzw. “toksyczną męskością”, oraz problematyce zdrowia psychicznego, a także rosnącej liczbie samobójstw wśród mężczyzn.

W naszym Ośrodku Uczestnicy, i Uczestniczki, mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych oraz wsparcia duchowego, porozmawiać o trudnościach i problemach, które pojawiają się w ich życiu i wspólnie szukać korzystnych rozwiązań.