Spotkanie wigilijne

W środę 18 grudnia w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Wapiennej 17 w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach odbyło się spotkanie wigilijne, na którym mieliśmy przyjemność gościć Panią Wiesławę Pawełek Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawicielkę Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości, zarząd Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego oraz mieszkańców schroniska dla bezdomnych, w którego budynku znajduje się Centrum. Spotkanie odbyło się na świetlicy wyremontowanej przez uczestników pracowni ogólnobudowlanej i malarsko – wykończeniowej. Panie z pracowni zieleni miejskiej zadbały o wystrój pomieszczenia, przygotowując stroiki świąteczne oraz dekorację stołu wigilijnego. Wśród przygotowanych przez uczestniczki pracowni gastronomicznej potraw, królowały pierogi, ryby i barszczyk z uszkami oraz przepyszne wypieki. Starania tejże pracowni zostały nagrodzone spontaniczną owacją. Podczas przemówień powitalnych padły wzajemne słowa podziękowania za czas wspólnej wytężonej pracy. Po skosztowaniu potraw wigilijnych przy dźwiękach kolęd składano sobie życzenia. Spotkanie upłynęło w przyjaznej i świątecznej atmosferze.
Wśród zaproszonych gości był również Pan Prezydent Zbigniew Podraza, który na ręce Pani Kierownik Anety Bieńczak przesłał uczestnikom życzenia:

zyczenia

Projekt Dąbrowskie Centrum Integracji Społecznej realizowany jest przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmacnianiu sektora ekonomi społecznej, Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

DSCN0674 DSCN0687 DSCN0695 DSCN0706 DSCN0714