Wspólne działania remontowe Dąbrowskiego Centrum Integracji Społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.

Od wielu lat Dąbrowskie Centrum Integracji Społecznej współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej przy wielu lokalnych projektach na rzecz osób ubogich, bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Przykładem takich wspólnych działań była pomoc jednej z podopiecznych MOPS-u przy remoncie jej mieszkania, przy ul. Łącznej.
Prace rozpoczęły się 1 lutego bieżącego roku i potrwały do 8 lutego Wzięło w nich udział trzech uczestników Centrum, którzy na co dzień pracują w pracowniach ogólnobudowlanej i malarsko-wykończeniowej.
W zakres prac remontowych weszły m.in. uzupełnianie ubytków tynków poprzez szpachlowanie dziur i pęknięć, przygotowanie powierzchni pod malowanie (gruntowanie), malowanie ścian i sufitów, futryn drzwiowych, lamperii i rur instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, usunięcie starej wykładziny podłogowej i założenie nowej, montaż listew przypodłogowych.
Podjęcie wspólnych działań remontowych Centrum i MOPS-u, przyczyniło się do zaspokojenia, jednej z mieszkanek Dąbrowy Górniczej, podstawowej potrzeby jaką jest potrzeba posiadania własnego bezpiecznego miejsca do życia. Mając własny dach nad głową łatwiej jest sprostać przeciwnością pojawiającym się w codziennym życiu.